Sürpriz projelerim var

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için Ayvalık’taki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelen Rahmi Gençer, hem geçmiş dönem hizmet değerlendirmesini yaptı, hem de gelecek projeleriyle ilgili bilgi verdi. ”Dedikodu yapmıyoruz, daima halkın içindeyiz” diyen Gençer, yerel ekonomi ve sürdürülebilir turizm için kent korumacılığını önde tuttuklarını söyledi.

 

Belediye Başkanı Rahmi Gençer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için Belediyeye ait paşa Limanı Restoranda kahvaltılı bir toplantı düzenledi.Ayvalık’ta görev yapan basın çalışanlarının gününü kutlayan Gençer , “Sosyal medya ve basını yakından takip ediyoruz. Eleştiri dozunda yapılırsa kıymetlidir, ancak, hakaret tasvip edilemez. Gazeteler, şehrin hafızasını materyal olarak geleceğe aktarır. Hepinizin önemli bir sorumluluğunuz var”dedi.

BAHANE DEĞİL HİZMET ÜRETTİK

Yeni dönemde herkesin arzu ettiği bir meclis oluşturup,5 yılın iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirten Gençer,”Kendi dönemimde hedeflerimizin büyük kısmını gerçekleştirdik. Mazeret üretmeden, meclisimizle birlikte Ayvalık’a çok şey kattık.Bu deneyimle daha başarılı olacağıma inanıyorum. Bir çok projenin altyapısını hazırladık. Eğer partim ve Ayvalık halkı fırsat verirse hayata geçiririz. Aday olamazsam, gelecek arkadaşla projelerimi paylaşırım”diye konuştu.

2014-2019 yılları arasındaki başkanlık görevinde en büyük başarısının sosyal projeler olduğunu vurgulayan Başkan Gençer,  şunları söyledi:
“Halkın refahı için çok şeye elimiz değdi. Her kesime dokunduk. Fiziki çalışmaları da aynı hızla yürüttük.”

 İHTİYAÇLARA CEVAP VERECEK…

Gençer, yeni dönem için yol, meydan trafik sorununun çözümü için çalışma programı hazırladıklarını belirterek,”Atatürk caddesi ve Sarımsaklı ana arter, Büyükşehir tarafından eylül ayında Ayvalık Belediyesi’nin sorumluluğuna verildi. Buralarda yeni düzenleme yapacağız. Sarımsaklı’daki boşalan Maliye Kampı için tahsis talebinde bulunduk. Alanda büyük bir halk plajı planladık.Altınova’da meydan, pazaryeri çalışmamız var. Ayrıca Uzungöl bölgesinde de yeni bir yaşam alanı oluşturacağız.Köylerde gençlerin ihtiyaçları var. İhtiyaçlara cevap verecek projeler geliştirdik.Tarım ve ekonomik alanda yerel kalkınma projesi olan Altınova OSB’nin kurulumunu tamamladık.2019’da projeyi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki dönem için diğer sürpriz projelerimizi de yakın zamanda halkımızla paylaşacağız”dedi.