Üreticimizi kimseye muhtaç etmeyeceğiz

İsmail Ok, Birlik yöneticileriyle buluştu

Millet İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, Balıkesir İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiriciliği Birliğini ziyaret etti. Ziyaretlerde İyi Parti İl Başkanı Nedim Tuna  ve yönetimi de eşlik etti.

Millet İttifakının Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, İyi Parti İl Başkanı Nedim Tuna  ve yönetimi ile birlikte Balıkesir İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiriciliği Birliğini ziyaret etti. Ziyaretlerinin ana sebebinin üreticinin sorunlarını dinlemek olduğunu belirten İsmail Ok, birliğe atanan Kayyum Heyetinden birlik hakkında da bilgiler aldı.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail OK, en büyük projelerinin tarım ve hayvancılık üzerine olduğunu, Balıkesir çiftçisini yalnız bırakmayacaklarını, uygulayacakları projeler ile önce Türkiye’ye sonra tüm dünya ya örnek olmak istediklerini belirtti.

LİYAKATLİ KADROLAR İSTİYORUZ

Balıkesir İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiriciliği Birliği üyelerinin de bulunduğu ziyarette, birlik üyelerinin en büyük talebinin Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığında liyakatli kadroların görevlendirilmesi oldu. Bu konuda büyük sorunlar yaşadığını belirten birlik üyeleri çiftçinin sorunlarını bilen bir yönetim anlayışı talep ettiklerini, yaşanan ekonomik kriz nedeniyle durumlarının her geçen gün daha kötüye gittiğini ifade ettiler.

Birlik üyelerinin taleplerini dinledikten sonra söz alan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail OK ‘’ Balıkesir tarım ve hayvancılıkta Türkiye’yi doyuran illerimizin başında gelmektedir. Yanlış politikalar nedeniyle Türk çiftçisi perişan edilmiştir. Tarım ve hayvancılığın içinden gelen bir kişi olarak çiftçimizin durumunu iyi anlıyorum. Çiftçimizin sorunlarını ve çözüm önerilerini de çok iyi biliyorum. Ben köylü çocuğuyum ve Balıkesir’de üreticilerimizi kimseye muhtaç etmeyeceğiz. Balıkesir li üreticiler ve köylüler ürettiklerinin hakkını alacak ve başta Balıkesir olmak üzere tüm Türkiye ve yurt dışına Balıkesir’in sağlıklı ürünlerini sunacağız.’’ dedi.