Ayvalık daha iyisini hak ediyor

Mesut Ergin’den Demokrat Parti adaylık açıklaması

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Demokrat Partisi çatısı altında yarışa giren Mesut Ergin, CHP’den DP’ye uzanan adaylık süreci ile ilgili basın açıklaması yaptı. Ergin,”Adaletin olmadığı yerde yol yürümek mümkün mü?” diye sorarak,”Biz bu kentin daha iyi yönetilmeye hak ettiğini düşünüyoruz”dedi.

 

DP Ayvalık Adayı Mesut Ergin’in açıklaması şöyle:

 

“Pek çoğunuzun bildiği üzere 2009-2014 yılları arasında Büyükşehir Yasası ile kapatılan Ayvalık Küçükköy Beldesinin son Belediye Başkanı olarak görev yaptım. Belediye Başkanlığı yaptığım süre içinde de görevimizin sona ermesinden sonra geçen beş yıl içinde de Ayvalık’ta yaşayan ya da bir şekilde yolu Ayvalık ile kesiştiği için Ayvalık’a sevdalanan ve ayırımsız hepsini hemşehrim saydığım sizlerden gelen yoğun talep nedeniyle, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Yerel Seçimlerde, Ayvalık Belediye Başkanı olabilmek için, Cumhuriyet Halk Partisinden aday adayı olmuştum.

 

CHP İlçe Başkanlığımızın ‘ön seçim’ yerine  ‘anket’ yapılması yönünde alınan kararını da bir anlamda halkın görüşlerini yansıtması açısından değerli buldum. Bu doğrultuda Ayvalık halkının görüşlerini almak için anketler de yapıldı. Ancak gelinen noktada anketlerin ve kamuoyu yoklamalarının göz ardı edildiğini üzülerek gördüm.  Liyakat ilkesi bir kenara bırakıldı, şahsi yakınlık ve tutum öne çıkartıldı. Arkasında halk desteği bulunan birçok arkadaşlarımız da aynı gerekçeyle adaylık dışında bırakıldı. Adaletin olmadığı yerde yol yürümek mümkün mü?

Biz bu Güzel Kentin daha iyi yönetilmeyi hak ettiğine inanıyoruz. Bu konuda tecrübeye sahibiz. Aklımızda da bu yönde pek çok projelerimiz var. Bunları başarabilmek tek başına bir Başkanın işi değildir. Bu bir Ekip işidir. Güvendiğimiz arkadaşlarımızla Belediye Meclisinde birlikte çalışmaya da gereksinimimiz var. Bu nedenle de mutlaka bir parti çatısı altında seçime girmemizin yasal zorunluluk olması nedeniyle Seçime Demokrat Parti olarak katılmaya karar verdik.”