Başkanlara yoğun ilgi

İsmail Ok Ayvalık’ta deve güreşlerine katıldı

 

Ayvalık Belediye Başkanı ve Millet İttifakı  adayı Rahmi Gençer,  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok ile birlikte Altınova’da düzenlenen deve güreşlerine katıldı.

Altınova Spor Kompleksi yakınındaki toprak sahada gerçekleştirilen deve güreşlerine katılmak için Ayvalık’a gelen Millet İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok, Ayvalık Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Ayvalık Belediye Başkan adayı Rahmi Gençer ve yüzlerce araç konvoyu eşliğinde Altınova’ya geçti.

Pazar günü Altınova Deveciler Derneği tarafından düzenlenen güreşlere gelen Başkan Gençer ve İsmail Ok, yoğun ilgiyle karşılandı. Ok ve Gençer’e Altınova ziyaretlerinde İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna, İYİ parti İlçe Başkanı Serdar Albayrak, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, partilerin yönetim kurulu üyeleri ve partililer eşlik etti.

200 YILLIK GELENEK

25’si düzenlenen Deve güreşlerinin önemli bir gelenek olduğunu ifade eden Başkan Gençer, “ Çok önemli bir misafirimiz var. Kendisi Balıkesir’in eski belediye başkanı, milletvekili ve 31 Mart’tan sonra da Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin başkanı İsmail Ok burada. Hoş geldi, şeref verdi.  Ege’nin, Anadolu’nun batısının bir geleneği. Yaklaşık 200 senedir süren bir gelenek. Başta derneğimiz olmak üzere emek verenlere ve katılanlara teşekkür ediyorum. Bugün burada 7-8 bin kişi var. Her sene daha da büyüyerek devam ediyor. Biz, Batıda yaşayanlar deve güreşlerine meraklıyız. Deve güreşi dostluklar kazandırıyor, insanları birbirine bağlıyor. Deve sahibi ve deve güreşi meraklılarına sesleniyorum. Hepsinin şöyle güzel bir özelliği var; hepsi milliyetçi kardeşlerimiz, bu vatanın bölünmemesi için mücadele eden kardeşlerimiz, vatansever kardeşlerimiz. Ne mutlu Türküm diyene” dedi.

“AYVALIK’I HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ”

Millet İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok konuşmasında,  “31 Mart seçimlerinden sonra Ayvalık’ta Millet İttifakının adayı Rahmi Gençer ve Büyükşehir de Millet İttifakı adayı İsmail Ok olarak sizlerin huzuruna daha büyük hizmet ve projelerle geleceğiz. Ayvalık’ın sorunlarını biliyoruz. Balıkesir’in sorunlarını biliyoruz. Bu çağda sadece Türkiye’nin değil dünyanın göz bebeği olan Ayvalık gibi bir yere büyükşehir bugüne kadar hizmet etmeyi bırakın zulmetti. Haksızlık yaptı, hukuksuzluk yaptı. Rahi Başkan Ayvalık’ta bizde Büyükşehir de seçildiğimizde haksızlığı, hukuksuzluğu ortadan kaldırarak, bugüne kadar Ayvalık’ın gasp edilen hakkını hukukunu teslim edeceğiz. Bizler Millet ittifakının adayları olarak hizmete talibiz. Kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan Ayvalık’ı hak ettiği yere getireceğiz” dedi.

Emrah Deniz yönetiminde faaliyetlerine devam eden Altınova Deveciler Derneği tarafından düzenlenen Altınova Deve Güreşlerine Ayvalık ve Altınova’nın yanı sıra Edremit, Burhaniye, Çanakkale, Çan, Bayramiç, İzmir Torbalı ve Bodrum’dan 110 deve katıldığı öğrenildi.