Şimdi tam zamanı

Başkan Gençer, yerel seçimlerde iktidara ders vereceklerini söyledi

Millet İttifakı’nın Ayvalık adayı Rahmi Gençer, köy ziyaretlerine Bağyüzü ile devam etti. Bağyüzü köylüleri tarafından coşkuyla karşılanan Başkan Gençer, Türkiye’de hiçbir şeyin iyiye gitmediğini belirterek, “O yüzden bu seçimde kulaklarını çekeceğiz. Çekeceğiz ki halka yüzlerini dönsünler. Saraylarının içinden çıksınlar” dedi.

Başkan Gençer’e, Pazartesi akşamı yaptığı ziyarette, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, İYİ Parti İlçe Başkanı Serdar Albayrak, Ayvalık Belediye Meclis üyesi adayları ve partililer eşlik etti. Başkan Gençer ve beraberindekiler, Millet İttifakının Ayvalık Belediye Meclis üyesi adaylarından olan Bağyüzü köyü muhtarı Mehmet İlhan ve Bağyüzü’nde yaşayan yurttaşlar tarafından karşılandı.

KİN VE NEFRETTEN BEREKET ÇIKMAZ

‘Başkan Rahmi’, ‘Halkın başkanı’ ve ‘Bizden biri’ sloganları ile alkışlar eşliğinde konuşan Başkan Rahmi Gençer, “ İyi Parti İlçe Başkanımız Serdar Albayrak, istifa edenler olduğunu ve yerine kendilerinin geldiğini söyledi. Aslında onlar kendi başlarına gittiler. İyi partinin gerçeği ve bu partiye inanmış insanlar burada kaldılar, ülkenin gidişatına dur demek için CHPĞ ile birlikte Millet İttifakı oldular. Biz de onları destekliyoruz. Çok güzel bir meclis kurduk. Sonuna kadar çok güzel hizmet edeceğiz. Hizmet rant için yapılmaz. Ufak hesaplar için, kinle nefretle siyaset yapılmaz. Siyaset sevgiyle yapılır. Ben ve arkadaşlarım ilk günden beri, İYİ Partinin yönetimi ve CHP yönetimimiz hep şuna inandık. Bu şehirde birlikte yaşayacağız. Birbirimizin yüzüne bakacağız. Kimseye kin ve nefretle yaklaşmayacağız. Bunun kararını aldık. Kin ve nefretle siyaset yapan yerden bereket çıkmaz. Sevgiyle, inançla çalışmak için yapılan, halk için yapılan yerden bereket çıkar. Biz buna inandık. ”dedi.

 KÖYLÜNÜN GELİRİ GİTTİ

5 sene zor şartlar altında çalıştıklarını kaydeden Başkan Gençer, “Siz de biliyorsunuz. Çünkü eskiden köyken çok daha mutluydunuz. Kendinizi daha iyi ifade ediyor, seçtiğiniz muhtar köyünüze hizmet ediyordu ama büyükşehir yasası ile birlikte elinizden bütün gelirleriniz alındı. Yüzde 90’ı aslında ilçe belediyesine verilmesi gerekirken olduğu gibi büyükşehre verildi. Orada bir hata yapıldı. Biz elimizden gelen desteği vermeye çalıştık. Ayvalık’a 35 km uzakta olmanıza rağmen yapabildiğimiz kadarını yapmaya çalıştık. Hiç kimseyi ayrıştırmadık. Köylere defalarca geldik. Uraya Ayvalık’tan insanları getirdik. Sofralar kurduk. Cenazelerinize geldik, hayırlarınıza katıldık ama bu dönemde köylerimizde yepyeni çalışmalar yapacağız. bu çalışmaların başına da Mehmet muhtarı getireceğiz. Köyleri daha iyi bilen, sizden birini içimize aldık. Kontenjana koyduk. Burası mahalle değil, köy burası. Hep köy kalsın. Ne demiş Mustafa Kemal Atatürk; Köylü Milletin efendisidir. Siz hep efendi kalın” dedi.

 DİLİN KEMİĞİ YOK

Ayvalık Belediyesi göreve geldiklerinde güllük gülistanlıkmış gibi anlatıldığını söyleyen Başkan Gençer, “Bütün Sarımsaklı yolları, Altınova’nın, Cunda’nın, Ayvalık’ın yolları yapılmış, her yerin işi bitmiş.  kanalizasyon denize akmıyor. Hava kirliliği yok. Tertemiz bir Ayvalık almışız gibi. Hiç borcu olmayan bir Ayvalık Belediyesi devralmışız gibi. Biz devraldığımızda Ayvalık Belediyesi’nin 160 milyon borcu vardı.  Bundan 5 yıl önceki rakamla. Yüzde 80’e yakın enflasyon oldu bu ülkede ama biz o borcu büyütmedik. 350 milyon borç var diyorlar. Atıyorlar. Dilin kemiği yok. Atıyor söylüyor. Bir sürü sıkıntı ile aldık. Yasayla bütçemizin yarısını kestiler. Alın 700 işçiyi onların maaşlarını ödeyin. 6.5 ay gecikmiş, ödenmemiş maaşları sırtımıza bindik ama biz azmettik arkadaşlarımızla. Elimizden gelen çalışmayı yaptık. Herkese eşit davrandık, insana insan gibi muamele ettik. Biz bu zor şartlarda 5 yıl çalıştık. Birçok sorunu hallettik. İnşallah yeni ekibimizle bunların çok daha üstüne koyarak, işçinin hakkını daha iyi aldığı daha huzurlu, daha hoşgörülü olduğu, insanların sevgiyle dolduğu bir kent yaratacağız. Yolların hepsini yapacağız. Bütün Ayvalık halkının daha refah yaşaması gerekiyorsa el ele bunları çözeceğiz. Çok güzel bir Ayvalık şehri çizdik burada. Her inançtan arkadaşımız var. Ayvalık’ta yaşayan herkesi temsil eden meclis üyemiz var. Biz ayrım yapmadan karşınıza çıktık. Hiçbir menfaati olmayan insanlar. Kimseyle de hesapları yok. Gençlere sözümüz var. Buraya bir halı saha yapacağız” dedi.

 KULAKLARINI ÇEKECEĞİZ

31 Mart’ta sadece yerel seçim olmadığını söyleyen Başkan Gençer, “Türkiye’de hiçbir şey iyi gitmiyor. Çiftçiler Türkiye’nin bu halinden memnun mu? Pahalılıktan memnun musunuz? Mazot fiyatlarından memnun musunuz? Gençlerinize iş bulamamaktan memnun musunuz? Türkiye’de 100 kişiden 3’ü mutlu yaşıyor. Onlar da yandaşlar. Ama onlar oy atanlar değil yakın çevreler. O yüzde 3Türkiye’nin gelirinin yüzde 70’ine sahip. Türkiye’nin geldiği nokta bu. Bu seçim yerel seçim. Bu seçimde Cumhurbaşkanı, milletvekili sayıları değişmeyecek. Gelin Millet İttifakına oy verin, Meral hanımın dediği gibi kulaklarını bir çekin. Çektik çektik, bu seçimden sonra zamlar 10 kat gelecek. Korku yok. Hiç korkmuyoruz. Devlet kızdım vermedim diyemez. Burası Türkiye Cumhuriyeti. Burası dedelerimizin kanıyla kuruldu. O yüzden bu seçimde kulaklarını çekeceğiz. Çekeceğiz ki halka yüzlerini dönsünler. Saraylarının içinden çıksınlar” dedi.