Ayvalık değişim istiyor

Mesut Ergin seçmenlerine seslendi:
Coşkulu bir kalabalık eşliğinde seçim bürosunun açılışını yapan DP Adayı Mesut Ergin,”Bizimkisi koltuk sevdası değil, Ayvalık sevdası” diyerek yola çıktıklarını söyledi. Ergin,”Bana, ‘yaşın genç bekle’ deyip, önümüzdeki dönem için adaylık sözü verdiler. Siyasi hesaplarım olsaydı, bekleyebilirdim, ancak Ayvalık’ın 5 yıl daha kaybetmeye tahammülü yok”dedi.
7 Mart Perşembe günü, Demokrat parti Ayvalık adayı Mesut Ergin’in seçim bürosunun açılış töreni yapıldı.”Mesut Ergin için söz namustur”, “1 Nisan sabahı Ayvalık Mesut olacak” sloganları eşliğinde, eşi Canan Ergin ve DP Büyükşehir Adayı Tuba Güner ile birlikte kürsüye gelen Mesut Ergin, meclis üyesi adaylarını tek tek tanıttı.
Kendisini dinleyen kalabalığa, “Sevgiyi hissediyor musunuz?” diye sordu. Katılımcılardan gelen “Hayır” cevabı üzerine, “Ayvalık’ta yaşayıp da mutlu olmamak mümkün değil.Ama ben hep şunu da söylerim. Daha güzel, daha temiz, daha mutlu bir Ayvalık da mümkün”dedi.
AYVALIK’IN TAHAMMÜLÜ YOK
Kendisine yöneltilen DP’den adaylık eleştirilerine de kürsüden yanıt veren Ergin, “Ayvalık ve Ayvalık’ta yaşayan bizler daha güzel bir Ayvalık’ta yaşamayı hak ediyoruz.Ben daha güzel bir Ayvalık’ın mümkün olduğuna inanıyorum.Çünkü ben size inanıyorum. Ayvalıklı olan hemşehrilerim el ele verdi mi
olmaz denilen şeylerin ne de kolay olduğunu göreceksiniz.Yeter ki niyet olsun, yeter ki inanç, irade, azim, tecrübe olsun.Ayvalık Cumhuriyetin erdemini özümsemiş, Atatürk sevdalısı insanların kenti.
Belli mevkilere insanlar hasbelkader gelebiliyor.
Önemli olan o makama gelmek değil, o görevi tamamlayıp makamdan ayrılırken nasıl uğurlandığın, sonrasında nasıl anıldığındır.Benim siyaset anlayışım her zaman yaşadığım topraklara hizmet odaklı olmuştur.Eğer bir takım kişisel hesapları öne çıkartsaydım, ‘Henüz yaşın genç, 5 yıl sonra kesin sen adaysın’ tekliflerini kabul ederek olanları izlemekle yetinirdim.Doğrudur, yaşımız buna müsait, 5 yıl daha beklemeye tahammülüm vardı. Ayvalık’ın bir beş yıl daha beklemeye, bir beş yılı daha kaybetmeye tahammülü var mıydı? Ayvalık’ın kaderi, benim siyasi kariyerimden çok daha önemlidir”diye konuştu.
DÜN NEYSEM, BU GÜN DE OYUM
“Ayvalık’a bir değil bin Mesut feda olsun” diyen Ergin, şöyle devam etti:
“Bunun adı ne makam mevki aşkı, ne de koltuk sevdası,
bunun adı Ayvalık sevdası, Ayvalık aşkı.
işte bu nedenle bu gün karşınızdayım.
Ayvalık’a hizmet etmekten, Ayvalık’ın daha iyi yönetimi hak ettiği düşüncemizden başka hiçbir bizi aday yapan başka hiçbir neden yoktur.Bunun için güvendiğim, beraber yol yürüyeceğim arkadaşlarımızdan oluşan bir meclise de ihtiyacım olduğunu takdir edersiniz.
Mevcut yasa gereği Meclis üyelerinin listesi Bağımsız olarak seçime katılamıyor.Bu nedenle mecburen bir siyasi parti çatısı altında seçime girmek zorundaydık.
Herkes bunu böyle bilsin.Yoksa ben hep aynı Mesut Ergin’im. 2009 yılında siyasete girerken neysem bu gün de oyum.Atatürkçü, Cumhuriyet ve demokrasiye inanan, Çağdaş, laik, sosyal adaletin egemen olduğu bir Türkiye sevdalısıyım. Dün de böyleydim bu gün de böyleyim yarın da aynı kalacağım.
Bakın rozetim bile aynı, tıpkı kalbimizden Atatürk sevgisini çıkartamayacakları gibi Atatürk’ün rozetini de çıkartamazlar.”
ÇIKIN SOKAĞA, SORUN
Geçtiğimiz gün, CHP İlçe Başkanlığı tarafından yapılan kendisine yönelik eleştirilere de yanıt veren Ergin, “
Sözüm, Bizi Demokrasi havarisi olmakla, ön seçimden kaçmakla suçlayanlara. Daha dün 2 bin üyenin önüne sandık koymaktan kaçanların önüne 31 Martta 56 bin seçmenin katılacağı sandık gelecek. Asıl büyük anketi o gün yapacağız, Ayvalık halkı bakalım kimi Başkan görmek istiyor hep beraber göreceğiz. Bir de şu yalanı yayıyorlar. Seçim yarışı iki ittifak arasında balonunu uçuruyorlar. Akıllarınca sizi korkutup caydıracaklar. Herkes gayet iyi biliyor. Bu seçim Halkın adayı Mesut Ergin ile diğerleri arasındadır ve Halkın adayı Mesut Ergin açık ara öndedir. Çıkın sokağa istediğinize sorun. Göreceksiniz toplasınlar ikisinin oyunu biz onların toplamından fazla oy alacağız”dedi.