Halkçı projelerimiz sürecek

Başkan Gençer, yeni yol haritasını açıkladı

 

Ayvalık Belediye Başkanı ve CHP’nin Millet İttifakı Adayı Rahmi Gençer, proje tanıtım toplantısında insana dokunan projeler hazırladıklarını belirterek, “Barış türküleri söyleyen bir ittifak kurduk. Ayvalık, Atatürk ve cumhuriyet sevdalılarına kucağımız açık” dedi.

Ayvalık Küçükköy Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Millet İttifakı Adayı Rahmi Gençer’in proje tanıtım toplantısı’nı CHP ve İYİ Parti’den çok sayıda partili ilgiyle izledi. CHP Balıkesir milletvekilleri Ensar Aytekin ve Fikret Şahin ile PM Üyesi Semra Dinçer’in de katıldığı toplantının açılış konuşmasını CHP İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı yaptı. Şalmanlı, “Dava insanı olmak, koltuk sevdasından vazgeçmektir. Millet İttifakı olarak bizler, halkın sorunlarını çözmeye ant içtik”dedi.

İyi Parti İlçe Başkanı Serdar Albayrak ise, “Yola çıktıklarımızı, yolda bulduklarımızla değiştirmeden devam ediyoruz”diye konuştu.

BEKA SORUNUNU 100 YIL ÖNCE ÇÖZDÜK

Ülkede sanki seçime değil, düşmana karşı savaşa gidiliyor, havası olduğunu ifade eden CHP’li Aytekin, şunları söyledi:
“Bu ülke ne çektiyse ayrımcılıktan, şeytanlıktan çekti. Bizler, düşman siyaseti oyununa gelmeyeceğiz. Ülkemiz 100 yıl önce Kurtuluş Savaşı ile beka sorununu çözdü. Onlar millete illet dedikçe, biz cebinde TC kimliği taşıyan herkese kucak açıyoruz.”

 KEM SÖZ SAHİBİNE AİTTİR

Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin de, şöyle konuştu:
“Hükümet çok sıkışmış durumda. Kem söz sahibine aittir. Ayvalık’ta seçimle ilgili sıkıntı yok. 31 Mart akşamı zaferi birlikte kutlayacağız.”

“Rahmi Gençer yalnız yürümeyecek”diyen CHP İl Başkanı Serkan Sarı ise, “Ayvalık’ta 5 yıllık güzel hizmetlerle gurur duyuyoruz. Önümüzdeki 5 yılı da heyecanla bekliyoruz. Ayvalık’a Rahmi Gençer’le bahar gelecek”dedi.

Parti Meclisi Üyesi Semra Dinçer, “Biz kimseye cenneti vaat etmiyoruz, haddimiz değil. Ancak, cennet gibi yaşanılır bir Türkiye vaat ediyoruz”diye konuştu.

 ÖZGÜR VE MUTLU BİR YAŞAM İÇİN…

Katılımcılara meclis üyesi adaylarını tanıtarak konuşmasına başlayan Rahmi Gençer, şunları söyledi:
“Büyükşehir yasasıyla zor bir dönem geçirdik. Bu süreçte başka eşim Yasemin Gençer ile partililerimiz ve sevenlerimiz hep yanımızda oldu.Şimdi barış türküleri söyleyen bir ittifak kurduk. Ayvalık’ta Atatürk ve cumhuriyet sevdası olan herkese kucak açtık. Halkın içinden bir meclis kurduk. Hepsinin ortak yönü vatan sevgisidir. Sosyal demokrasiye inanan insanlar olarak, sosyal projeler hayata geçirdik. Geleceğe yatırım yaptık. 1000’i spor, 1500 çocuğumuza kültür ve sanat eğitimi verdik. Yeni dönem için de insana dokunan 20 proje hazırladık.  İlk bir yılda bütün yolları yapacağız. Kadın kooperatifleri kuracağız. Tahsisini istediğimiz eski maliye kampını modern bir halk palajı haline getireceğiz. Sarımsaklı’ya bisiklet yolu sözü veriyoruz. Tarihimize sahip çıkmak adına Küçükköy’deki 5 değirmeni restore edeceğiz. 25 metre kapalı yarı olimpik yüzme havuzu yapacağız. Çalışan kadına kreş desteği vereceğiz. Köylere 5 adet halı saha yapılacak. Altınova OSB projemiz ile sözleşmeli tarımın ve çiftçinin önü açılacak.Devlet dektek versin, balıkçı barınağı inşaatını biz yapacağız. Böylelikle Ayvalık’ın en büyük sorunu da çözülmüş olacak. Ayvalık’ı UNESCO Dünya mirası Listesine aldırmak için adım adım ilerliyoruz. İnsanları özgür, mutlu ve adaletli bir yaşam için CHP diyoruz.”