Sarayın havuzuna su taşıyorlar

Özgür Özel, Ayvalık’ta CHP mitinginde ağır konuştu:

Ayvalık’ta Millet İttifakı’nın mitingine katılan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, adaylık sürecinde tüm anketlerden Rahmi Gençer’in birinci çıktığını ve Ayvalık adayı olarak belirlendiğini söyledi. Aday gösterilmeyince başka partiye geçen CHP’li başkanları da sert bir dille eleştiren Özel, “Saray’ın havuzuna su taşıyorlar”dedi.  İl Başkanı Serkan Sarı da, partiye ihanet edenlere kapıları kapattıklarını vurguladı.

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Ayvalık’ta Rahmi Gençer’e destek mitingine katıldı. CHP ve İYİ Parti’lilerin akın ettiği Cumhuriyet meydanındaki mitingde birlik beraberlik mesajları verildi.

BU COŞKU BİZE YETER

Meydanı dolduran kalabalığa seslenen İl Başkanı Serkan Sarı,” Aday belirleme sürecinde bütün anketler, bir numara  Rahmi Gençer’i gösterdi. Çevreye, doğaya, insana dost Rahmi Başkan’a sahip çıkıyoruz.Ranta ve rantçıya karşı durdu. Ayvalık’ın bir karışını teslim etmedi. Yeni dönem için projeleri ve kaynakları hazır. Ayvalık, kimsenin hayal edemeyeceği kadar güzel olacak. Bu coşku bize yeter. Dönen dönsün.Gideni de bu kapıdan içeri sokmayız”dedi.

TEK İLKEMİZ KARDEŞLİK

Millet İttifakı’nın CHP’li adayı ve Belediye Başkanı Rahmi Gençer de,”Bizim memleketimiz cennet. Cennet olan yerlerin insanları da iyi kalpli olur. Bu seçim kimseyle kavga etmeyeceğiz. Doğru bildiğimizi söyleyeceğiz, tek ilkemiz kardeşlik olacak.Herkes yapacaklarını anlatsın. İnsanı insan yapan, erdemdir. Bizim yolumuz demokrasi, cumhuriyet ve Atatürk yoludur.Bu ilkelerden taviz vermemek için Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener, ittifakta birleşti. Zor geçen 5 yılın ardından Ayvalık ve Balıkesir’de göreve devam edeceğiz. Balıkesir’de İsmail Ok, Ayvalık’ta Altı Ok”diye konuştu.

BELEDİYE TİCARETHANE DEĞİLDİR

İlk bir yıl tüm yolları yapacağını ifade eden Gençer, şunları söyledi:
“Ayrıca sosyal ve kültürel etkinliklerimiz de devam edecek.Belediyeler ticarethane değildir. Biz, sosyal belediyeciliği hep önde tuttuk. Çocuk, yaşlı, engelli binlerce insana dokunduk. Bu seçim yine rekoru Ayvalık kıracak.”

Başkan Gençer,konuşmasının sonunda  kendisini dinlemeye gelen 90 yaşındaki ilkokul öğretmeni Semiha Akıncı’nın elini öptü.

“Ayvalık’ın genç, yetenekli belediye başkanı ile kazanacağına, önce bu şehrin kadınlarının inanması gerekir” diyen Özgür Özel,” Bizim adaylarımız umudun dilini kullanıyor. Umudu tüketenler korku siyasetine sarılmış durumda. Ek gösterge verdikleri memuru, destek sözü verdikleri çiftçiyi, emekliyi unuttular”dedi.

BİZİM ROZETİMİZİN BİR AĞIRLIĞI VAR

Nazım Hikmet’in “Onlar umudun düşmanıdır sevgilim…” şiirini okuyan Özel, şunları söyledi:
“Memlekette umudun diline karşı korku siyaseti var.’Benim adayım belediyeyi kaybederse, yok oluruz’ diyor, korku siyaseti. Beka, koltuk bekasıyla sınırlı.  Bizler çiftçinin, memurun emeklinin eksik bakiye sorununu dert ediyoruz.31 Mart akşamı zafer şarkıları söylemek ve çalışmalarına, kişiliğine inandığım belediye başkanımıza destek için buradayım. Birileri farkında olmadan Saray’ın havuzuna su taşıyorlar. Oyları bölenlere itiraz için buradayım.Rahmi Gençer’in anketlerde geride olduğunu söylüyorlar, vallahi de billahi de yalan.Bizim rozetimizin bir ağırlığı var.Aday gösterilenlerin rozeti yakaya, gösterilmeyenlerin çekmeceye, biz bu anlayışa karşıyız. CHP’nin bütün adayları baş tacımızdır. O Kişi ilçe başkanımızla odama geldi. Aday gösterilmezsen başka partiye gider misin? diye sordum. ‘Gösterilmezsem onun için çalışırım, eğer gidersem…’ dedi ve gerisini söylemeye terbiyem müsait değil.”