Ayvalık Belediyesi ‘T.C’ lendi

31 Mart yerel seçimlerinde Ayvalık’ta seçimi kazanan Demokrat Partili Belediye Başkanı Mesut Ergin’in ilk  icraatı Ayvalık Belediyesi logosunun üzerine Türkiye Cumhuriyeti’nin ibaresinin baş harfleri olan ‘T’ ve ’C’ harflerini yerleştirmek oldu.

Ayvalık Belediyesi’nin başkanlık binası girişindeki kabartma harflerden oluşan ‘Ayvalık Belediyesi’ yazısının üzerine konulan ‘T.C’ ibaresi vatandaşlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Ayvalık Belediyesi logosunun üzerinde şimdiye kadar hiçbir zaman ‘T.C’ ibaresinin bulunmadığı ve Mesut Ergin’in başkanlık döneminde Ayvalık tarihinde bir ilkin yaşanıldığı öğrenildi.

Demokrat Partili Ayvalık Belediyesi’nin 31 Mart yerel seçimler sonrasında oluşturulan ilk Belediye Meclisi Toplantısı’na saatler kala yapılan T.C’li icraatla ilgili muhabirimizin sorularını yanıtlayan Ayvalık Belediyesi’nin DP’li Belediye Meclis Üyesi Tülay Çankaya, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ibaresi olan ’T.C’ ibaresinin Ayvalık Belediyesi yazısının üzerine konulmasının kendisi için son derece mutluluk verici olduğunu söyledi.

‘T.C’ ibaresinin bugüne kadar olmayışının büyük bir eksiklik olduğunu kaydeden Çankaya, “Olması gereken bir ibareydi. Mutluyum. Hem de çok mutluyum şu anda. Çok da güzel oldu ve Ayvalık’a da yakıştı” dedi.

 GEREĞİNİ YERİNE GETİRDİK

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ise, bundukları binanın Ayvalık Belediye Başkanlık Makamı’nın da içinde bulunduğu bir bina olduğunu hatırlatarak, “Burada ‘Ayvalık Belediyesi’ logosunda ‘T.C’ ibaresinin olmadığını arkadaşlarımızla birlikte fark ettik. Bu eksikliğin ortadan kaldırılması için de bugün Ayvalık Belediyesi logosuna ‘T.C’ ibaresini ekledik. Bana göre Ayvalık Belediyesi’nde geçmişte de olması gereken bir ibareydi bu. ‘T.C’ ibaresi Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde faaliyet gösteren tüm belediyelerde olması gereken bir ibaredir. Bizde bu gereği yerine getirdik. Çok mutluyum“ diye konuştu.