Burhaniye’den tacizci öğretmen skandalı

CHP’li Aytekin  Meclis’i göreve çağırdı

 

İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki çocuğun cinsel saldırıya uğraması henüz gündemdeyken, bir skandal olay da Balıkesir Burhaniye’de yaşandı. Burhaniye’de bir ilkokulda rehber öğretmen olarak görev yapan Ö. A. iki öğrenciyi taciz ettiği gerekçesiyle gözaltına alınıp, tutuklandı.

 

Skandal olay, Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde yaşandı. Bir ilkokulda rehber öğretmen olarak görev yapan Ö.A.’nın öğrencileri uzun süredir taciz ettiği iddia edildi. Olay, tacize uğrayan ilkokul 4.sınıf öğrencilerin durumu anneleriyle paylaşması sonucu ortaya çıktı. Ailenin derhal şikayetçi olması sonucu gözaltına alınan Ö.A. tutuklanarak Burhaniye cezaevine konuldu.

 

BU SAPIK NASIL ÖĞRETMEN YAPILDI?

Konuyu gündeme getiren CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin duruma isyan ederek “bu sapık nasıl öğretmen yapıldı anlamak mümkün değil. Çocuklarımızı emanet ettiğimiz okullarımızda yaşanan bu skandal olay her yönüyle araştırılmalıdır. Aileler çocuklarını kime emanet ettiğini bilmek istiyor. Bu olay eğitim camiamız içinde yaşanan kelimenin tam anlamıyla bir skandaldır. Söz konusu sapık şahıs, daha evvel Tokat’ta görev yaparken benzer iddialarla yine gündeme gelmiş, polisin evine yaptığı operasyonda şahsın bilgisayarında çok sayıda çocuk pornosu görüntüleri ortaya çıkmış olmasına ve polisin bu görüntüleri mahkemeye sunmasına rağmen görevli hakim tarafından serbest bırakılmıştır. Bununla birlikte, Burhaniye’de gözaltına alınıp, tutuklanan şahsın bilgisayarlarında inceleme yapılmamıştır. Bu akıl alır bir durum değildir. Bu sapığın eğitim camiamız içerisinde nasıl tutulduğu, çocuklarımızın başına nasıl öğretmen yapıldığı, hangi sendikanın üyesi olduğu soruları cevaplanmayı bekleyen sorulardır.  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu sorulara cevap vermek zorundadır“ ifadelerini kullandı.

 

MECLİS  ACİLEN TOPLANMALI

Türkiye’nin her yerinden ardı ardına gelen çocuk istismarı ve tecavüz haberleri herkesin kanını donduran bir durum almıştır. Biz siyasilerin bu konuyu amasız fakatsız zaman kaybetmeden gündeme almamız şarttır. Geçmiş dönemde Çocuk istismarının araştırılması için önerge verdiğimizde bunu reddedenler, bir kereden bir şey olmaz diyenler, eğitim camiasında bu kadar öğrencinin olduğu bir yerde zaman zaman beklemediğimiz hadiseler, müessif hadiseler olabilir diye açıklama yapanlar, yandaş sendikalar, malum vakıflar bu olayların üstünü kapatmaya çalıştılar. Üst üste ayyuka çıkan bu infial yaratan saldırılar, kamuoyunda da bir an evvel gereken düzenlemelerin yapılması gerektiği yönünde ortak fikir birliği oluşturmaktadır. Hiçbir siyasal ayrım ve parti gözetmeksizin bu konuya yaklaşmalı, Türkiye Büyük Millet Meclisi, acilen toplanıp derhal gereken düzenlemeleri yapmalıdır. Halk bizden bu konuda somut adımlar beklemektedir. Bir tek çocuğumuzun daha istismara uğraması kabul edilemez. Artık radikal adımlar atılmalı ve bu konu ivedilikle çözülüp, Türkiye rahat bir nefes almalıdır.