Kitabını alan geldi

‘Hayat Boyu Kütüphaneler’

 

‘Hayat boyu Kütüphaneler’ temalı Kütüphane Haftası Ayvalık’ta, kitaplara ve okumaya ilgi, Cumhuriyet Meydanı’nda Ayvalık Okuyor adlı etkinlikle çekildi. Kaymakam Naif Yavuz ve Kütüphane Müdürü Aygül Öncel Şahin’in öncülük ettiği okuma etkinliğine ağırlıklı olarak öğrenciler katıldı.

Törenlere ev sahipliği yapan Cumhuriyet Meydanı bu kez farklı bir etkinliğe plato oldu. 50.Kütüphane Haftası için meydanda ‘Ayvalık okuyor’ başlıklı bir kitap okuma etkinliği düzenlendi. Çarşamba günü saat 12.30’da başlayan etkinliğe Kaymakam Naif Yavuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Yazı İşleri Müdürü Elif Kıvanç, Kütüphane Müdürü Aygül Öncel Şahin, GTH İlçe Müdürü Yusuf Aygün, Halk Eğitim Müdürü Nurbin Kolsuz, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Şefik Açar, AYAL Müdürü Veli Tuncay, HDP Ayvalık Eş Belediye Başkan adayları Mehmet Cemil Tosunoğlu, Piraye Bayman, HEM Ebru Kursu ekibi, Cengiz Dinç, Ömer Sancı, Huriye Duman, Ahmet Orhan ve Muzaffer Erdoğan’dan oluşan kütüphane personeli, Okul müdürleri, öğretmen, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Yarım saat süren etkinliğe katılanlar, Atatürk Anıtının bulunduğu basamaklı bölüme oturarak kitap okudu.

DİKKAT ÇEKTİLER

Türkiye’de okuryazarlığın zayıf olduğunu kaydeden Kaymakam Yavuz, “Maalesef Ayvalık’ta da Türkiye’de olduğu gibi kitap okuma alışkanlığı zayıf. Türkiye genelinde düzenlenen bu etkinlik vesilesiyle vatandaşlarımıza kitap okumanın önemini göstermek için buradayız. Güzel bir etkinlik oldu. Hayatımızda da bunu devam ettiririz umarım” dedi.

 

Bir cevap yazın