MTA kampına modern dokunuş

  Atıl alan turizme kazandırılıyor

Ayvalık’ta MEB’e bağlı Cunda Uygulama Oteli’nin yanında yer alan ve yıllardır doğaya terk edilen Maden Tektik Arama Kurumu’na ait alan, AK Parti İlçe Başkanı Ali Gür’ün ısrarlı talep ve destekleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır’ın girişimleri ile Ayvalık halkı ve turizme yönelik modern plaj ve spor alanlarının yer aldığı bir yaşam kompleksine dönüşüyor.

Mevcut doğal orman alanının ve bitki örtüsünün korunması prensibiyle Orman Genel Müdürlüğü’nün gözetiminde başlayan budama işlemi yaratılmak istenen olumsuz algının tam tersine yıllardır hiçbir bakım hizmeti almayan doğal yaşama yeniden hayat verecektir. Otel müşterilerinin yanı sıra halkın da denize girebileceği son derece modern bir plaj ve çevresinde oluşturulacak büyük bir yeşil alan örüntüsüyle Ayvalık’a yeni bir soluk kazandıracak olan bu büyük proje kapsamında hafriyat çalışmaları başlatılmıştır.

Çalışmaları yerinde inceleyerek Cunda Uygulama Oteli Müdürü Abdülaziz Yük’ten bilgi alan Ali Gür, betonlaşma yerine Ayvalık’ın yeni yaşam alanlarına ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Gür, “Bizler de ilçemize artı değer kazandıracak bu projenin halkımız için şimdiden hayırlı olmasını diliyor, bu konuda desteklerinden dolayı partimizin milletvekillerine  sonsuz teşekkür ediyoruz”dedi.