Belediyeden örnek proje

Evde bakım hizmeti başladı

Ayvalık Belediyesi Sosyal Sorumluluk Projelerinden birini daha hayata geçirdi. 6 kişilik bir ekip ile evde bakım ve sağlık hizmeti veriliyor. Bu proje kapsamında bakıma muhtaç yaşlıların evlerinde temizlik, sağlık kontrolü, berber tarafından tranşları yaptırılacak ve ayrıca yemek temin edilecek.

Ayvalık Belediyesinden yapılan açıklamada ilk etapta 33 kişiyle başlanan evde bakım hizmetleri kapsamında bakıma muhtaç kişilere temizlik, berber, sağlık ve beslenme hizmetleri verileceği bildirildi.

Belediyenin sosyal hizmetler müdürlüğü bünyesinde oluşturulan “Evde bakım ve sağlık hizmeti” ekibinde 1 Acil Tıp Teknisyeni (ATT), 1 hemşire, 1 parametrik ve 3 şoför görev yapıyor.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Evde bakım hizmetlerimizi başlattık. Ekibi kurduk. Ekibimizde hemşiremiz ve evi temizleyecek ekibimiz görev yapacak.Evde bakım hizmet aracını aldık. Ambulanslarımızı yeniledik, sağlık bakanlığı standartlarına uygun hale getirdik. Şimdi evde bakım hizmetlerini hem engellilerimize, hem de evde bakıma ihtiyacı olan büyüklerimize yönelik başlatıyoruz. Hizmetimize,33 büyüğümüzün bakımıyla başlıyoruz. Bu servisi hizmete koyduğumuz için çok mutluyuz” dedi.

Ayvalık Belediyesi sağlık ekibi, sorumlu belediye doktoru Neşe Zengin Iğdır idaresinde ilk sınavını 1 Temmuz günü kabotaj bayramında yağlı direkten bayrak kapma yarışında yaralanan Selahattin Yıldız’a müdahale ederek verdi.7(1)

Bir cevap yazın