OSB son düzlükte

Bu proje Ayvalık’ı uçurur

Ayvalık Belediyesi tarafından yöresel ve bölgesel kalkınma modeli olarak planlanan kentin ekonomik ve sosyal yaşamına yön verecek Altınova Gıda ve Gıda İşlemeleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için son eşik de atlatıldı.Bölgenin önümüzdeki ay resmiyet kazanacağı belirtildi.

IMG_0125HARİTA Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in girişimleri ile Altınova Mahallesinde Gıda ve Gıda İşlemeleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması için yürütülen çalışmalar kapsamında toplamda 8 bakanlık, Balıkesir Valiliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğünden oluşan 25 kişilik yer seçim komisyonu ilçeye gelerek gerekli inceleme ve araştırmalarda bulundu.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, bir yıllık çalışmanın sonunda tüm engellerin aşılarak son aşamaya gelindiğini belirterek, 1 ay sonra Altınova Gıda ve Gıda İhtisas İşlemeleri Organize Sanayi Bölgesinin resmiyet kazanacağını söyledi.

Başkan Gençer, “Altınova’da kurulacak olan Gıda ve Gıda İşlemeleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ilçemizde büyük bir istihdam yaratarak işsiz gençlerimize iş kapısı olacak. Altınova’mızın bereketli topraklarında yetişecek olan ürünler işlenerek,  ekonomimize de büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Gençer, proje için bu güne kadar çaba sarf eden ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı Koordinatörlüğünde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Balıkesir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Balıkesir Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden gelen yer seçimi komisyonu, ilk olarak Kırlangıç tesislerinde Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve OSB ekibi ile toplantı yaptı.

Komisyon üyeleri daha sonra Altınova Mahallesinde Gıda ve Gıda İşlemeleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması planlanan arazide incelemelerde bulundu.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından, binlerce kişiye iş imkanı sağlayacak ve Ayvalık’ın önünü açacak projede, en önemli eşik aşılmış oldu

 

Bir cevap yazın