Atatürkçü düşünenlerden cumhuriyet kutlaması

Cumhuriyetin 92. yılını coşku içinde kutlayan Ayvalıklılar, Cumhuriyet Balosu’nda bir araya geldi.Gecede,cumhuriyeti yıkma hayalinde olanların asla emellerine ulaşamayacakları vurgulanırken,Atatürk değerlerini ilelebet yaşatma sözü verildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Ayvalık Şubesi, Cumhuriyet Balosu düzenledi.Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Başkan Yardımcısı Gökay Bacan,eski Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin,CHP İlçe Başkanı Ahmet Toker,Vatan Partisi İlçe Başkanı Deniz Tuğhan Arbak,demokratik kitle örgütleri ve yurttaşların katıldığı gecede, kimi konuklar vals yaptı, kimileri de ellerinde bayraklarla marşlara eşlik etti.

Cumhuriyet buluşmasında konuşan Belediye Başkanı Rahmi Gençer,”Atatürk’ü bizlere unutturamazlar, unutmayacağız”dedi.

ADD Şube Başkanı Ahmet Üzgeç de,”Cumhuriyetin kuruluşunda Atatürk devriminin amacı orta çağda kalmış feodal bir düzende yaşayan Türkiye halkının çoğunu çağcıllaştırmak,son çağa ulaştırmaktı.Ancak o sayede Türkiye Emperyalizmin yönelteceği yeni bir sevr hamlesine direnebilirdi.Çünkü biliyordu ,emperyalistler dünyaya egemen oldukları için Lozan yenilgisinin rövanşını almak isteyeceklerdi.Ancak 1940 yılların ortalarında devrimler henüz tamamlanamadan çok partili bir düzene geçilme hatası ardından nato’ya girilmesi,marşal yardımlarıyla ülkenin yönetimi adım adım emperyalizme teslim edildi.Oysa,Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti kurup Cumhurbaşkanı olmak yerine, Padişahlığını, hatta halifeliğini ilan etse, “Tanrının yeryüzündeki gölgesi” olduğunu söylese itiraz etmeyeceklerdi. Ama bir kez rejimin adı Cumhuriyet olarak ilan edildikten sonra bin yıllık karanlık sona erecek, devrimler peş peşe gelecekti. Ağalar, beyler, şıhlar, seyitler, şeyhler saltanatı sona erecekti.Bu sayededir ki, Isparta’nın İslamköy’ünden çıkan  “Çoban Sülü” laik eğitim sisteminde parasız yatılı olarak eğitilerek, Başbakan, Cumhurbaşkanı olabilecek, Rizeli Reis Kaptanın oğlu futbol meraklısı, imam okulu mezunu Recep de Belediye Başkanı, Başbakan, hatta Cumhurbaşkanı olabilecekti.Mustafa Kemal Atatürk hiç kimseden saklamadan bu millete en uygun gördüğü rejim olan Cumhuriyet’i hedefledi. Hedefine ulaştı.Bazıları da Cumhuriyet sayesinde ulaştıkları makamların olanaklarını kullanarak Cumhuriyeti yıkmayı hedefliyorlar. Onlar hedeflerini her zaman gizlediler.

Atatürk hedefine ulaştı. Onların hedefinde Cumhuriyeti yıkmak var. Ulaşamayacaklar…

Atatürk ilke ve Devrimlerini ve Cumhuriyetin kuruluş felsefesinden ödün vermeden Bedeli ne olursa olsun savunacağımızı 92.yıl dönümünde de bunun sözünü veriyoruz”diye konuştu.

ADD2

Bir cevap yazın