İnsanı acıktıran kitap…

Aysel Cömert Ayvalık yemeklerini yazdı

Ayvalıklı yazar Aysel Cömert’in yazdığı Girit, Midilli ve Ayvalık mutfaklarına ait 66 yemek tarifinin yer aldığı “Cömert mutfaklar” adlı kitabın tanıtımı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ayvalık Şubesi Fahamet-Ali Kemal Sabuncugil Eğitim Evi’nde yapıldı.
Birbirinden lezzetli 66 Türk ve Yunan yemek tarifinin yapıldığı yemek kitabının tüm gelirini yazar Aysel Cömert, ÇYDD Ayvalık Şubesine bağışladı.
Kitabın imza gününe katılan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, kültürlerin devam etmesi adına bu tür eserlerin büyük önem taşıdığına işaret ederek,
“Çağdaş Yaşamın bu güzel binasında çağdaş insanlarla böyle faydalı konu için birlikte olmak çok çok güzel bir duygu. Ayvalık’ın değerli insanlarından Aysel Cömert’in böylesine anlamlı bir girişimde bulunması güzel bir duygu. Bu kitap o kadar güzel ki okurken insanın karnı acıkıyor. Bize gelen özel misafirlerimize Ayvalık’ın mutfağını anlatan çok güzel bir yemek kitabını sunma şansını verdiğiniz için Ayvalık adına size teşekkür ediyorum. Biz Ayvalık Belediyesi olarak Ayvalık’ın tüm kültürlerini yayma hedefindeyiz. Bu kalıcı bir kitap olmuş. Teşekkür ederim” dedi.
Yazar Cömert, Başkan Gençer’e yazdığı kitabı hediye ederken belediye başkanı Rahmi Gençer’de iki kitap satın alarak destek oldu.

Bir cevap yazın