Küçükköy’de mutlu sona doğru

Kültür merkezinin kaba inşaatı tamamlanma aşamasına geldi

Bölgenin sosyal ve kültürel yaşamına katkı sunmak amacıyla Ayvalık Belediyesi tarafından kazandırılan Küçükköy Kültür Merkezi’nin kaba inşaatı hızla tamamlanıyor. Nisan ayında açılışı hedeflenen proje ile Küçükköy’ün önemli bir ihtiyacı daha karşılanmış olacak.

Küçükköy çatısında yapımı süren ve tamamlandığında konumu itibarıyla Ayvalık ve Altınova’ya da hizmet verebilecek kültür merkezi inşaatında çatı çalışmasına geçildi.

800 KİŞİ KAPASİTELİ

Kent Konseyi ve meclis üyeleriyle birlikte inşaat alanını gezen Belediye Başkanı Rahmi Gençer, ünlü bir firmanın sponsorluğundaki 2.7 milyon liraya mal olacak projeyle ilgili konukları bilgilendirdi.Bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 4 bin metrekarelik alana oturtulan kültür merkezinin inşaatında ileri teknolojik malzemelerin kullanıldığını söyleyen Başkan Gençer,”Yemekli düğünlerde, kongre turizminde ve diğer sanatsal ve kültürel etkinliklerde kullanılacak olan salonumuz masalı 500, sıralı oturmalıkta ise 800 kişi kapasiteli. Salonun akustiği, havalandırması, izolasyonu ve ısıtması son sistemle yapıldı.Ayrıca, sanatçılar ve gelin için de giyinme odası ile mutfak ve soğuk hava deposu da bulunuyor.Binanın girişindeki fuayenin dış kısmına ise sarımsak taşından görsellik kazandırılıyor”dedi.

Başkan Gençer, Küçükköy Kültür Merkezi’nin Ayvalık’ın kültürel ve doğal yapısına uygun bir şekilde projelendirildiğini söyledi.DSC_0887DSC_0899

Bir cevap yazın