‘Otobüs’ çok güldürdü

Kültür Bakanlığına kayıtlı tiyatro grubu olan TiyatrODA  tarafından Ayvalık Belediyesi’nin katkıları ile sahnelenen “Otobüs” adlı tiyatro oyunu kapalı gişe oynandı. Ayvalık Sanat Fabrikası sahnesinde oynanan “Otobüs” adlı tiyatro oyununda işten çıkıp evlerine gitmeye çalışan bir grup vatandaşın toplu taşıma otobüsünde başına gelen olaylar trajikomik bir dille anlatıldı.

“Otobüs” dalı oyunu izleyenler kahkahaya boğulurken, oyunun sonunda izleyiciler oyuncuları ayakta dakikalarca alkışladılar. Tıka basa dolan Sanat Fabrikası salonu “Otobüs”  oyununu izlemeye gelenlerle dolunca bazı tiyatro severler kapıdan geri dönmek zorunda kaldı. TiyatrODA grubu “Otobüs”ü 20- 24 ve 29 Ocak’ta tekrar sahneleyecek.

Stanislav Stratiev’in yazdığı, Erkan Cılak’ın yönettiği ve yaklaşık 2 buçuk saat süren “Otobüs” adlı oyunda; Sanat Fabrikası Tiyatro Oda Gurubu oyuncuları Mutlu Çamlıyer, Kıvanç Hancı, Enver Öksüz, P. Şehper Demirel, Süleyman Köseğlu, Mert Kavak, Burcu Yaşar, Hakan Urul ve Erkan Cılak rol aldı.

Oyunun yardımcı yönetmenliğini İbrahim Yıldırım üstlendi.

Bir cevap yazın