Ayvalık Uğur Okulları Balıkesir Şampiyonu

Ayvalık Uğur Okulları  akademik  alanda gösterdiği başarılarını  kültürel  ve sportif alanlarda  yeni başarıları  ile taçlandırıyor.

İlk yılında dört  branşta  yarışmalara  katılan  okul  bu  sene  Körfez  ve  il çapındaki  yarışmalarda en  güçlü  ekiplerden  oldu.

Uğur Okulları Genç Kızlar Voleybol  takımı  Edremit’ te  yapılan  Körfez  grubu  maçlarında, tüm  maçlarını set  vermeden kazanarak  Körfez  grubu birincisi  olarak  il finallerine  yükselmeyi  başardı.

5- 6  Ocak  tarihlerinde Balıkesir’ de  yapılan final  maçlarında,  yarı finalde  Susurluk  Anadolu  Lisesini  3- 1  yenen  Uğur  Okulları,  final maçında  Burhaniye  Anadolu  Lisesini rahat bir oyunla  3- 0  yenerek  Balıkesir  İl Birincisi  oldu.  Genç  Kızlar  B  Kategorisinde  ilimizi  Bölge  finallerinde  temsil etmeye  hak  kazandı.

Uğur Okullarının  başarısını  değerlendiren Okul Müdürü  Ali  Ünye  “  Okul  olarak öğrencilerimizin  akademik  gelişimi yanında  sosyal-  kültürel  ve  sportif  alanlarda da  kendilerini  geliştirmelerini  istiyoruz.Bu  hedef  doğrultusunda onlara  imkanlar  yaratmaya çalışıyoruz. Kardeş  okulumuz  Bahçeşehir  Kolejinin, hem spor  alanlarından öğrencilerimizi faydalandırıyoruz,   hem de  öğretmenlerinden destek  görüyoruz.Voleybol  takımımızı  ve bu başarıda  emeği  geçen  Bahçeşehir Koleji Beden Eğitimi öğretmeni Murat  Bayyiğit’i  göstermiş  olduğu  başarıdan  dolayı  kutluyorum.  Takımımız  9. ve 10.  sınıf  öğrencilerinden oluşuyor  bu da  bize  ilerisi  için umut  veriyor”dedi.