Ayvalık’ın YGS gururu Emre Can Kaya

2016-2017 Eğitim Öğretim   Yılı YGS’de  Ayvalık Uğur Lisesi’nden Emre Can Kaya, Türkiye 77.si olarak Ayvalık’ı gururlandırdı.

 

Ayvalık Uğur Lisesi   49 yıllık eğitim öğretim   deneyimlerinden güç alarak başarı ve vizyonunu gün geçtikçe arttırmış, öğrencilerini  üniversite ve geleceğe hazırlarken  eğitime yeni bir bakış açısı kazandırmıştır. Toplumu ve aile yapısını tanıyan, saygılı, paylaşımcı, eğitim ve öğretimin erdemlerinin  farkında olan  kurucuları, profesyonel – idealist  idareci ve öğretmen kadrosu ile güçlü bir eğitim kurumu olarak Ayvalık’ta hizmet vermektedir.

Okul Müdürü Ali Ünye, başarısından ötürü Emre Can Kaya’nı kutlayarak, “9. Sınıftan itibaren eğitim kadromuz,  yayınlarımız ve teknolojiyle bütünleşen Sınav ve kariyer odaklı eğitim modeli ile öğrencilerimizin yanındayız. Hayatları boyunca yararlanabilecekleri  spor, müzik, görsel sanatlar   ve  bilimsel projeler gibi alanlarda da kendilerini geliştirebileceği kazanımlar sağlamak  diğer amaçlarımız arasında gösterilebilir. Ulusal sınavlara hazırlık başarımıza yenisini ekleyerek 2016-2017 eğitim öğretim yılı YGS  sonuçlarında   öğrencimiz Emre Can Kaya,  Türkiye 77.si olmuş  üstün başarı göstererek bizleri ve ailesini gurulandırmıştır”dedi.

Rehber Öğretmeni Özlem Gülenç de, şunları söyledi:
“Kişiye özel rehberlik  ve mentörlük hizmeti ile yeteneklerini keşfeden, yeteneği doğrultusunda meslek seçimi yapan  gençler yetiştiriyoruz. Amacımız öğrencilerimzin başarılı olacakları yolda kendilerini keşfetmeleri sağlamak ve  hedeflerine uygun çalışma modelleri geliştirmektir. Uğur Okullarının  49 yıllık eğitim ve sınava hazırlık tecrübesine güvenerek  bizlerle olan öğrencimiz  Emre Can Kaya, 2017 YGS’de  üstün bir başarı göstererek Türkiye 77.si olmuştur,  başarısından dolayı tebrik eder başarılarının devamını dilerim.”