Projelerimiz Balıkesir’e değer katacak

Büyükşehir’den 3 yılda 1 milyar 250 milyonluk yatırım

Basın mensuplarına Büyükşehir Belediyesi’nin 3 yıllık çalışmalarını anlatan Başkan Ahmet Edip Uğur, Balıkesir’i sadece Türkiye değil, dünyaya tanıtacak vizyon projeler hazırladıklarını söyledi. Başkan Uğur, Büyükşehir proje ve çalışmaları ile Balıkesir’in değerine değer katmak istediklerini belirtti. Başkan Uğur, Büyükşehir’in 3 yıl içinde toplam 1 milyar 250 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiğini söyledi.

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir Belediyesinin tamamlanan ve devam eden yatırımları hakkında basın mensuplarına bilgilendirmede bulundu. Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’ndan düzenlenen toplantıya Balıkesir’in tüm ilçelerinden basın mensupları katılırken, Daire Başkanları da hazır bulundu. Yapılan çalışmalar, devam eden projeler ve başlayacak olan projelerle ilgili görseller ve videolarında gösterildiği toplantı sonunda Başkan Uğur basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Büyükşehir Belediyesi’nin Balıkesir Su ve Kanalizasyon idaresi (BASKİ) ile birlikte 3 yıl içinde toplam 1 milyar 250 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiğini ifade eden Başkan Uğur, Balıkesir’in vizyon projeler ile daha da değer kazanacağını belirtti.

BÜYÜKŞEHİR PROJELERİ HIZLA UYGULAMAYA KONULDU

Balıkesir’in 30 Mart 2014 tarihinde nüfusu 750 bin ve üzeri olan diğer iller gibi Büyükşehir statüsüne kavuştuğunu söyleyen Başkan Uğur, bütünşehir olduğunu belirtti. Balıkesirlilerin, Büyükşehir olmayı özlediklerini ifade eden Başkan Uğur, bütün şehir ile birlikte daha önce 19 ilçe ve 34 belde deki belediyelerin ayrı su ve kazalizasyon hizmeti verdiklerini hatırlatan Başkan Uğur, “Bunların hepsi Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) kurularak onun sorumluluğuna verildi. Büyükşehirler bunun yanında bütün ulaşım, otogarlar, bütüm sebze meyve halleri, bütün mezbahaların sorumluluğu da Büyükşehir’e verildi. Bizde 2014 yılında yapılanmamızı tamamladık. Büyükşehir olunca bazı personeller eski Balıkesir Belediyesi’nden ve diğer ilçe belediyelerden geldiler. Kuruluşumuzu tamamladıktan sonra vaatler ve projelerimizi hızlı bir şekilde uygulamaya geçtik” dedi.