Amfi Tiyatro yenileniyor

Ayvalık Belediyesi, zamanla işlevselliğini yitirmiş tüm sosyal alanları tek tek yenileyip, halkın hizmetine sunuyor

 

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Amfi Tiyatro’da topyekün bakım çalışmalarını sürdürüyor.

Açık Hava Tiyatrosu’nu yeni sezona hazırlayan ekipler, tiyatroya koltuklar monte ederken, sahneyi yenileyip, sahne altında buluna kulis odalarının da sayılarını arttırdı.

Açık Hava Tiyatrosu’na modern tuvaletlerin yanı sıra yeni dekoratif taş duvarlar kazandıran ekiplere; belediye bünyesindeki Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler de; tiyatronun hemen yanındaki parkı daha işlevsel hale getirmeye çalışarak destek veriyorlar.

Çevre düzenlemesinin ardından, belediye parkındaki oyun ekipmanlarının bulunduğu alana bir de kafeterya yapılması planlanıyor.

Parkın içerisinde yer alan geçtiğimiz yıla kadar düğün salonu olarak işletilen alana 7’den 70’e herkese hitap edecek bir sosyal alan yapacaklarının müjdesini veren Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ise çalışmalardan memnun.

Ayvalık’ın hemen hemen her mahallesinin bakıma ihtiyacının bulunduğunu kaydeden Başkan Gençer, “Yeni parklarla Ayvalık’ımızı renklendirmeye çalışıyor. Geçtiğimiz ay altı adet parkımız hizmete geçti. Yol yapım çalışmalarımızda sürüyor. Ayvalık Belediyesi giderek çalışma hızını artırıyor. Tüm ekiplerime çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Sefa Mevkii parkımıza hak ettiği değeri küçük dokunuşlarla verip, amacına uygun doğa ile uyumlu yepyeni bir hizmet alanı oluşturmak istiyoruz” dedi.