Türkiye 6.sı oldular

Denizci gençlerin gururlandıran başarısı

Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Tak Kaskını Yaşa Hayatını” sloganıyla Trafikte Gençlik Hareketinin  “Trafikte Genç Fikirler” proje yarışması ön elemesinde Türkiye’de ilk 10 okul arasına girerek Türkiye finallerinde 6. olmayı başardı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Goodyear Lastikleri arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilen Trafikte Gençlik Hareketi Projesi kapsamında elde edilen bu başarı Ayvalık halkı tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Trafikte sürücüler ve yayaların kurallara uymasının öneminin yanı sıra özellikle motosiklet tutkunu gençlerin motosiklet kullanırken, kask ve koruyucu kıyafetlerle olası bir kazadan daha az etkilenmesinin amaçlandığı projeye ASTED (Adil Sosyal Tüm Engelli Dostları Grubu) Genel Koordinatörü Görme Engelli Namık Tuncel ile Medya Ayvalık Gazetesi de tam destek vermişti.

Okul Müdürü Hüseyin  Aday, Projeyi yürüten Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri; Hasan Soner Çetinkaya, Osman Ataberk Sarı, Melih Aksu, Eda Dede ve Yasemin Dağlı; Koordinatör Öğretmenleri İsmail Yeşil ve Suna Fegendemir’in yanı sıra proje destekçilerine teşekkür etti.