Susuz kalmasınlar diye…

Can dostlara özel hizmet

Ayvalık Belediyesi Veteriner İşler Müdürlüğü sokaklar hepimizin sözünden hareketle kentin dört bir yanına sokak hayvanları kullanımı için otomatik suluklar monte ediyor.
Veteriner İşleri Müdürlüğü ilk etapta geçtiğimiz yıllarda takılan ancak zarar görmüş sulukların yeniledi. Kuruluma Altınova’dan başlandı. Daha sonra Ayvalık Merkez, Küçükköy, Çamlık, Alibey Adası ve Ali Çetinkaya Mahallesi bölgelerinde otomatik sulukların yerleştirilmesine devam edilecek. İlk etapta otuz adet suluğun kurulumunu yapacak olan ekipler, ihtiyaca göre sayıyı artırmayı planlıyor.
Sokak hayvanlarını sevmesiyle tanınan Ayvalık Belediye Başkan Gençer, ‘’Dünyada bu küçük, sevimli dostlarımızla birlikte yaşıyoruz. Onları görmezden gelemeyiz. Bu güzel Ayvalık sokaklarında bizim ne kadar yaşama hakkımız varsa, onlarında o kadar hakkı olduğunu düşünüyorum. Onların yaşama olan ihtiyaçlarını duyarlı Ayvalık halkıyla beraber karşılamaya çalışıyoruz. Çalışmalarımızda katkıda bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi BASKİ Müdürlüğü’ne, çalışma arkadaşlarım Veteriner İşleri ve Park ve Bahçeler, Fen İşleri Zabıta Müdürlükleri ekiplerime teşekkür ediyorum’’ dedi.