Umutlu, aydınlık geleceğe…

Türkan Saylan Çocuk Şenliği

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ayvalık Şubesi, bu yıl 9.su düzenlenen Türkan Saylan Çocuk Şenliği’ne ev sahipliği yaptı. Dernek Başkanı Nuray Özer, “Ülkemizin aydınlık geleceği için çocuklarımıza güveniyoruz”dedi.

Geçen hafta sonu İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde açılışı yapılan ve  2 gün süren şenliğin ilk gününde,Ayvalıklı çocukların el becerileri sergisi ve Zeytin Çekirdekleri’nin sunduğu muhteşem konser etkinliğe renk kattı.

Belediye Başkanı Rahmi Gençer, ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Nihal Kızıl, çocuk kitapları yazarı Necdet Neydim, Kent Konseyi Başkanı Filiz Karayelli, dernek üyeleri, ÇYDD’nin çeşitli il ve ilçelerinden katılan yöneticileri, çocuklar ve ailelerinin katıldığı etkinlikte konuşan ÇYDD Ayvalık Şube Başkanı Nuray Özer, “Çağdaş Yaşam’ın adı üstünde, Türk gençlerine sanatı ve bilimi öğreten bir dernek. Derneğimiz çok baskılar gördü. Atatürk’ün çağdaş cumhuriyetine inanan herkesin bu derneğe destek vermesi ve sahip çıkması gerekir. Biz umudumuzu hiç kaybetmeyeceğiz”dedi.

Belediye Başkanı Rahmi Gençer de, “ ÇYDD’nin kurucu başkanları Prof.Dr.Türkan Saylan ve Prof. Dr. Türkel Minibaş’ı saygı ve şükranla anıyoruz” diyerek başladığı konuşmasında, şunları söyledi:
“Zeytin çekirdekleri Projesi ile 3 yılda Ayvalık genelinden bin çocuğumuza ulaştık. 19 Mayıs’ta temelini attığımız Gençlik merkezi’ni kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz. Gençlerimize ve çocuklarımıza yapılan yatırım, ülkemizin geleceğine yapılan yatırımdır.”

Başkan Gençer’e, Genel Başkan Prof. Dr. Aysel Çelikel imzalı bir teşekkür belgesi sunuldu.

Konuşmaların ardından ÇYDD’nin Kurucu Genel Başkanı merhum Türkan Saylanı’ı anlatan sinevizyon gösterimin ardından Çocuk Kitapları Yazarı Necdet Neydim çocuklarla söyleşti. İngilizce Öğretmeni Ülkü Akan öğrencilerle İngilizce şarkılar söyleyip diyalog gösterileri yaptı.

İkinci günkü etkinlik ise, Kırlangıç Fabrikası’ndaki atölye çalışmaları ile tamamlandı.