Ayvalık’a çok yakışacak

Gençlik Merkezi hızla tamamlanıyor

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda temeli atılan  Ayvalık Belediyesi Gençlik Merkezi, tamamlanma aşamasına geldi.

Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in seçim vaatlerinden olan Ayvalıklı gençlere merkez kazandırma projesi, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan’a yerinde tanıtıldı.
İsmet İnönü Kültür Merkezi karşısında yükselen binanın içerisinde  halk oyunları ekipleri, Zeytin Çekirdekleri öğrencileri, tiyatro grupları, satranç sporcuları, karikatür çalışmaları, kütüphane, cep sineması, kafeterya, bilardo, masa tenisi, etüt salonları gibi aktivitelerin sunulacağını anlatan Başkan Rahmi Gençer, çok güzel bir binayı Ayvalıklı gençlerin hizmetine sunacağını belirtti.

Başkan Gençer ‘’ Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarına yakışır bir merkeze sahip olmalarını istedik. Gençler için buradayız. Bugünkü şartlarımız o günlerden çok daha iyi. Biz yaşlımıza, gencimize, sanatçımıza sporcularımıza hizmet etmeyi hedef aldık. Bizim amacımız, sanatı seven, sporu seven, hobileri olan, ufku açık gençler yetiştirmek. Yakın zamanda iç dizaynını yapmaya başlayacağız. Kış mevsimi bitmeden hizmete sunmayı hedefliyoruz. Kırlangıç Fabrikamızın inşaatına da yakında başlıyoruz. Yaklaşık yirmi bin kişinin yaşadığı 150 Evler, Aliçetinkaya, Sakarya Mahalleri’mize yeni bir soluk kazandıracağız’’dedi.
Ayvalık Belediyesi’nin çok farklı alanlarda çok güzel hizmetler sunduğunu kaydeden Kaymakam Gökhan Görgülüarslan merkezin mimari olarak Ayvalık’a yakıştığını söyledi.