Kıyı belediyelerin sesi olacak

Yerel Yönetimler ve Adalet Sempozyumuna, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’le birlikte konuşmacı olarak davet edilen Başkan Gençer’in katılımcılara kıyı belediyelerin ortak sorunu olan yaz kış nüfus farkından kaynaklı sıkıntıları aktaracağı ve Ayvalık’ta yürüttüğü sosyal projelerini paylaşacağı belirtildi.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer,CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da izleyici olduğu Yerel Yönetimler ve Adalet Sempozyumuna konuşmacı olarak davet edildi. Eski başbakan yardımcılarından Murat Karayalçın’ın yöneteceği sempozyumda Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Kent Bilimci Araştırmacı Yazar Prof. Dr. Ruşen Keleş ve Belediye Başkanı Rahmi Gençer konuşmacılığı üstlenecek.

Başkan Gençer’in , ağırlıklı olarak kıyı belediyelerinin ortak sorunu haline gelen yaz kış nüfus farklılıklarından kaynaklı sıkıntılar ile Ayvalık’ta yürütülen sosyal belediyecilik çalışmalarına değineceği ifade edildi.
İstanbul Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Ülke Politikaları Vakfı Hüseyin Karataş’ın ev sahipliğindeki sempozyum, 26 Ocak Cuma Günü saat 10’da gerçekleştirilecek.