Ayvalıkgücü’nün eşya piyangosu çekilişi ertelendi

Bölgesel Amatör Lig 9. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren Ayvalıkgücü Belediyespor, kulübe ekonomik destek sağlamak amacıyla Milli Piyango İdaresi’nden aldığı izinle başlattığı eşya piyangosunun 14 Şubat’ta gerçekleşmesi gereken çekilişini 9 Mart’a erteledi.

 

3 bin adet basılan çekiliş biletlerin tanesinin 100 liradan satışa sunulduğu eşya piyangosunda, yeterli biletin satılamaması nedeniyle kulüp yönetimi tarafından bu kararın alındığını vurgulayan Ayvalıkgücü Belediyespor Basın Sözcüsü Ergin Kocaman yaptığı açıklamada, beklenen bilet satışlarına ulaşılamamasından duyduğu üzüntüyü ifade etti.

1 adet sıfır kilometre otomobilin yanı sıra, buzdolabı, çamaşır makinesi, dev ekran televizyon gibi beyaz eşyaların şu anki mevcut koşullarda yapılacak bir çekilişte satılmayan biletlere çıkabilme ihtimaline imkan vermemek için bu kararı aldıklarını vurgulayan Kocaman, “Bu yüzden de daha önce 14 Şubat’ta yapmayı planladığımız bu çekilişi, MPİ’den aldığımız izinle 9 Mart 2018 Cuma günü saat 17.00’de ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’nda Noter eşliğinde halkımızın huzurunda, taraftarlarımızla birlikte yapacağız” dedi.

Şu ana kadar bin 700 ile bin 800 civarında bilet satışı yapıldığını aktaran Ergin Kocaman, “Şu anda Bin 200 adet kadar elimizde bilet mevcut. Bizim arzumuz ise; bu çekilişte otomobilin tanı sıra beyaz eşyaları halkımızdan birilerine çıkmasıdır.” diye konuştu.

Ayvalıkgcü Belediyesspor Basın Sözcüsü Ergin Kocaman, Ayvalık halkı ve kırmızı-beyazlı taraftarları 9 Mart’ta gerçekleşecek olan çekiliş öncesinde de bilet satın almaya davet etti.