Cumhuriyetin ışığı eksik olmasın

Çağdaş Yaşam’dan  25. yıl kutlaması

 

ÇYDD  Ayvalık Şube Başkanı  Özer,engellemelere karşın yılmayacaklarını belirterek,”Atatürk’e, Türkiye Cumhuriyeti’ne sadık olmak bu yola çıktık.Ecelimiz gelse de dönmeyeceğiz”dedi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin kuruluşunun 25. yılı için Ayvalık Şubesi tarafından bir etkinlik düzenlendi.Cumhuriyet Meydanındaki buluşmaya Altınova Belediye Başkanı Asım Sürer,CHP Adayı Rahmi Gençer,CHP İlçe Başkanı Filiz Karayelli,CHP yönetimi,DSP’li kadınlar, İP Adayı Deniz Tuğhan Arbak, ÇYDD üyeleri ve yurttaşlar katıldı.

‘ÇALIŞIYORUZ,ÖVÜNÜYORUZ,GÜVENİYORUZ’

Atatürk,ÇYDD Kurucu Genel Başkanı Türkan Saylan ve yardımcısı Türkel Minibaş ile yaşamını yitiren diğer çağdaş  yaşamlılar anısına saygı duruşu ile başlayan etkinlikte, Ayvalık Şube Başkanı Nuray Özer tarafından basın açıklaması okundu.Genel Başkan Aysel Çelikel imzalı açıklamada,”25 yılda on binlerce gencimize eğitim olanağı verdiğimiz için övünüyoruz.Fikri hür, vicdanı hür bir nesil yaratmak için her geçen gün daha fazla çalışıyoruz.Bu yolda bizi destekleyen herkese ve geleceğin teminatı gençlerimize güveniyoruz”denildi.

 

 

DERİN İZLER..

 

ÇYDD ailesi olarak 25. yıla erişmenin mutluluğunu yaşarken başarılarla örülü onurlu bir geçmişi de geleceğe taşıdıklarını ifade eden Özer, “ Devrimlerin, Cumhuriyet değerlerinin, demokrasinin, eğitimde fırsat eşitliğinin, kadın-erkek eşitliğinin, insan onuruna saygının hâkim olacağı bir Türkiye için bir araya geldik. Bir ortak paydadan hareket ederek, gönül birliği içinde, umutla ve heyecanla yaptığımız başlangıç, olumlu sonuçlar verdi. Binlerce gencimize verdiğimiz eğitim desteği, onların yaşamında derin izler bıraktı, onlarda sıcak duyguların yerleşmesini sağladı. Binlerce kızımızın hayatında açtığımız yeni kapılar, onları eğitimli meslek sahibi kadınlar olarak topluma kazandırdı.Orta öğretim ve üniversiteli gençlerimize verdiğimiz burs sayısı 120 bini geçti. Yaptırdığımız kız öğrenci yurtları, okullar, anasınıfları, kütüphaneleri devlete devrettik”dedi.

‘İFTİRALAR DESTEK KAPISI AÇTI’

Özer,onurlu geçmişin kaynağını ise toplumda uyandırılan güven ve saygı olarak nitelendirdi.

Nuray Özer konuşmasını şöyle tamamladı:
“ÇYDD’yi siyasi amaçla yok etmek isteyenler, 18 Mayıs 2009’dan sonra karşılarında buldukları yeni yönetimle, baskılara rağmen en az iki kat büyüdüğünü gördüler. ÇYDD’ye her saldırı, Türkan Saylan’a her iftira yeni desteklerin kapısını açtı. 102 şubesi, 14 bin üyesi, onlarca projesi, binlerce destekçisi ile 25. kuruluş yılını kutlayan ÇYDD, yolculuğunu kararlılıkla sürdürecektir.

Başta Prof. Dr. Türkan Saylan olmak üzere, bugün aramızda olmayan bütün kurucu ve yöneticilerimizi saygıyla anıyor; gençlerimizin, çocuklarımızın eğitimine verdikleri destek ve Cumhuriyetin değerlerini yaratmak için esirgemedikleri emekleri için teşekkür ediyoruz.”

 

DSC_0047-2

Bir cevap yazın