CHP’nin cesur yürekli kadını: Neşe Zengin

 “Halka hizmet önceliği  ve güçlü Türkiye vurgusu ile yola çıkan  milletvekili aday adayı Neşe Zengin,aileden gelen gelenekle bağı olan CHP çatısı altında siyaset yapmanın gururunu yaşarken,Ayvalık’ın tek kadın vekil adaylığı sorumluluğunu da taşıyor.

 

Ülkedeki en büyük sorunun eğitim eksikliği olduğunu belirten CHP Balıkesir Milletvekili Aday Adayı Neşe Zengin, “kendinden önce hizmet”  anlayışının yaşam tarzı haline geldiğini söyledi. Kadın ve bir anne olarak cesur, fedakâr ve sevgi dolu olmasının siyasette en önemli farkı olduğunu dile getiren Zengin, “Şehitlerimizin kanıyla sulanmış vatan topraklarımızda tek gayemiz, refah ve huzurla yaşayacağımız güçlü bir Türkiye olmasıdır” dedi.

 

Siyasetin içinde olan bir ailede büyüdüğünü anlatan Zengin, “Toplumsal sorunlara  ancak, hem halktan biri olarak  hem de siyasette aktif yer alarak çözüm üretilebileceğine inandığım için  emeklilik sonrası gönül verdiğim CHP’e üye olup aktif siyasete atıldım” diye konuştu. 25. Dönem genel seçimlerinde  CHP Balıkesir Milletvekili  aday adayı olduğunu ve kadın aday adayları arasında en yüksek oyu aldığını kaydeden Zengin,  aileden gelen bir anlayış, Mustafa Kemal Atatürk ‘ün emaneti olması ve ilkelerinin yaşam felsefesiyle örtüşmesi nedeniyle CHP’ye gönül verdiğini söyledi.

 

“EN ÖNEMLİ SORUN EĞİTİM EKSİKLİĞİ”

 

Aldığı terbiye ve eğitim gereği farkındalığının yüksek olduğunu dile getiren Zengin, “Değer yargılarımızın yozlaşmaması, mesleğimizin öğretisi olarak da “kendinden önce hizmet”  anlayışının yaşam tarzımız  haline gelmesi ve kadın ve anne olarak da cesur, fedakâr ve sevgi dolu olmam en büyük farkım” diye konuştu. Balıkesir ve ülke adına hizmet etmeyi amaçladığını belirten Zengin, “Her bir sorunun ana sebebinin eğitim eksikliği olduğunu düşünüyorum. Ekonomik sorunlar, üretim, yatırım ve istihdam, yargı bağımsızlığı, özgürlükler çözüm bekleyen sorunlarımız.  Eğitimde çocuğunu yetiştiren ana babadan tutun da öğretmenlerimize kadar sorumluluk hepimizde” dedi.

 

“AYRIŞTIRMADAN, ÖTEKİLEŞTİRMEDEN HOŞGÖRÜ”

 

Mega kent projeleri olduğunu da anlatan Zengin, Balıkesir’in çözüm bekleyen sorunlara sahip olduğunu dile getirdi. Öncelikler doğrultusunda esas sorun olan ekonomik problemlerin çözümü için bölgelere göre farklı çözümler üretebilmek.