Bozuk yollar asfaltlanıyor

Belediyeden bayram hazırlığı

Ayvalık Belediyesi, asfalt, yol, kaldırım konusunda bölgenin ihtiyaçları ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda çalışmalarına yön veriyor. Altınova ‘da asfalt çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirten Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Asfalt çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz ve Ayvalık’ı bayram tatiline hazırlıyoruz” dedi.

Ayvalık Belediye Fen İşleri ekiplerinin Altınova sahil kesiminde yaptığı asfalt çalışmalarında sona gelindi. Bölgedeki asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Rahmi Gençer, yörede yaşayanlarla da görüşerek çalışmalara yön veriyor.

ALTINOVA’DA İLK ETAP TAMAMLANDI

Altınova İnönü Caddesinde, 3 hafta önce başlanan ve bir hafta içinde tamamlanan asfalt çalışmaları ara vermeden Altınova sahilde başlamıştı. Çalışmaların yüzde 80’lik bölümü tamamlanırken, bu çalışmanın hemen ardından ekiplerin sırayla Sahilkent (Şirinket), Aliçetinkaya Mahallesi ve Lale Adası’nda asfalt çalışmasına başlayacağı belirtildi. Altınova sahilde yapımı devam eden asfalt çalışmalarıyla eş zamanlı olarak Küçükköy arka yolda da asfalt çalışmaları yapılıyor.

ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Kentimizin hemen hemen her mahallesinde yol yapım çalışmalarını ara vermeden sürdürüyoruz. Kilit parke, granit taş ve asfalt çalışmalarımızda eş zamanlı devam ediyor. Kalınlığını ve kalitesini hesaplayarak yapılan yollarımızın uzun yıllar kullanılmasını istedik. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizle beraber faaliyetleri her an yerinde inceliyoruz. Serilecek tonlarca asfalt, yenilenecek kilometrelerce yol, Ayvalık’ın geleceğine yapılan yatırımdır” dedi.